Zapisy do AMT trwają

Trwają zapisy do kolejnej edycji Akademii Młodych Talentów WSEI na semestr letni w roku ak. 2014/15

 

ZAPRASZAMY !

Idea Akademii Młodych talentów WSEI

Akademia Młodych Talentów działa przy Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie od roku akademickiego 2013/2014.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie zdolnych, aktywnych uczniów poprzez wprowadzenie ich w akademicką formę zdobywania wiedzy. Do udziału zapraszamy młodzież gimnazjalną wraz z opiekunami.

Cel i założenia

Dzięki zajęciom młodzi studenci AMT poznają praktyczne aspekty nauki. Założeniem AMT jest pobudzenie ciekawości dzieci i młodzieży, skierowanej na poszukiwanie uniwersalnych naukowych praw, ale – przede wszystkim – ukierunkowanie ich na poszukiwania zastosowań nauki i techniki w praktyce, wyrobienie nawyków wykorzystywania wiedzy w działaniu. Chcemy, aby młodzi ludzie rozwijali w sobie nawyki ciągłego poszukiwania lepszych rozwiązań i właściwego zastosowania posiadanej wiedzy. Program obejmie wiedzę i umiejętności ze wszystkich dziedzin, znajdujących się w zakresie działalności dydaktycznej WSEI (14 kierunków studiów). Zajęcia będą prowadzone w atrakcyjnej formie, przekaz będzie oparty na aktywizujących formach zajęć, warsztatach i laboratoriach, zostaną przeprowadzone treningi kompetencyjne oraz konkursy dla uczestników.

Tym, co wyróżnia Akademię Młodych Talentów przy WSEI jest nastawienie wykładowców na poszukiwanie indywidualnych możliwości i unikalnych uzdolnień każdego z jej studentów. Chcemy, aby absolwenci AMT podejmowali decyzje dotyczące dalszego rozwoju w oparciu o znajomość własnych możliwości i predyspozycji, dlatego wiele uwagi poświęcimy wszelkim możliwym formom diagnozowania predyspozycji studentów AMT i przekazywaniu wyników diagnoz rodzicom.

Istotnym elementem Akademii jest cykl zajęć dla rodziców i opiekunów. Chcemy wyjść naprzeciw ich potrzebie wspierania swoich dzieci w edukacji i – w przyszłości – w realizacji ścieżki kariery zawodowej. W tym celu proponujemy im kompleksowe wsparcie w lepszym zrozumieniu potrzeb młodych ludzi i realiów świata, w którym będą oni funkcjonować jako dorośli ludzie.

Celem AMT jest też wprowadzenie młodych ludzi w akademicką formę zdobywania wiedzy. Wykłady będą się odbywały w aulach, a aktywizujące formy zajęć w salach ćwiczeniowych i laboratoriach WSEI. Przeprowadzą je naukowcy uczący na co dzień dorosłych studentów. Dzieci oraz młodzież będą składali ślubowanie, otrzymają prawdziwe indeksy, w których będą gromadzić wpisy i zaliczenia z zajęć. Uzyskają też dyplomy ukończenia Akademii Młodych Talentów.

Organizacja zajęć

  • Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie cztery razy w semestrze w godzinach popołudniowych.
  • Każde zajęcia trwają 1,5 godziny, w trakcie przewidziano 5-minutową przerwę, w czasie której uczestnicy otrzymają drobny poczęstunek.
  • Równolegle z zajęciami młodych studentów odbywają się zajęcia dla ich rodziców lub opiekunów.
  • Zajęcia będą miały charakterwykładów, warsztatów i laboratoriów.
  • Wykładowcami będą nauczyciele akademiccy lub eksperci z danej dziedziny.

Kontakt

Katarzyna Hondra
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
tel./fax: +48 81 749 17 70
e-mail: sekretariat@wsei.lublin.pl

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.