NOWA INDYWIDUALNA OFERTA EDUKACYJNA - POTWIERDZENIE EFEKTÓW UCZENIA SIĘ

WSEI w Lublinie zaprasza:
NOWA INDYWIDUALNA OFERTA EDUKACYJNA
„POTWIERDZENIE EFEKTÓW UCZENIA SIĘ”

Uznajemy Twoje doświadczenie zawodowe zdobyte poza systemem edukacji formalnej – efekty uczenia się


W ramach realizacji idei „UCZENIA SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE” oraz w oparciu o nowelizację ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 11 lipca 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U poz. 1198), która wprowadziła możliwość potwierdzania przez uczelnie efektów uczenia się uzyskanych poza systemem studiów,

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

rozpoczyna w roku akademickim 2015/2016 rekrutację na studia osób, które mogą wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje zdobyte poza edukacją formalną do uzyskania wyższego wykształcenia. Uczelnia zaprasza fachowców z różnych dziedzin, którzy chcą potwierdzić swoje kwalifikacje dyplomem szkoły wyższej.

Oferta ta jest kierowana do tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie ukończyli dotąd studiów wyższych, a którzy dzięki nam uzyskują szansę na to, aby ich doświadczenie zawodowe zostało – wzorem innych krajów europejskich – uznane za pełnoprawne źródło wiedzy, umiejętności i kompetencji.

Istotą tego rodzaju studiów wyższych we WSEI jest potwierdzenie nabytych dotąd przez kandydatów kompetencji (efektów uczenia się) poza uczelnią np. przez wykonywanie określonej pracy zawodowej, uczestnictwo w kursach i szkoleniach, samodoskonalenie itp.

Potwierdzanie nabytych kompetencji polega na przeprowadzeniu przez Uczelnię formalnego procesu weryfikacji posiadanych przez Kandydata efektów uczenia się, prowadzącego do przyjęcia go na studia. Weryfikacja ta prowadzona jest w zakresie efektów kształcenia określonych w programie kształcenia dla wybranego kierunku studiów, poziomu oraz profilu kształcenia i dotyczy faktycznej wiedzy, umiejętności i kompetencji Kandydata.

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.